I auto pali mniej

alinka Luty 6, 2017 Możliwość komentowania I auto pali mniej została wyłączona

samochód

Każdy przeciętny użytkownik auta marzy o hurtowych cenach paliw oleju napędowego oraz o zmniejszeniu zużycia benzyny, gazu czy ropy. Część osób w ogóle nie zdaje sobie sprawy, że codziennie robi podstawowe błędy, które prowadzą do zmniejszenia ilości paliwa w baku każdego samochodu. Istnieje kilka zasad, które pomogą w ograniczaniu zużycia paliwa.

Olej opałowy i napędowy

Warto sprawdzać ciśnienie powietrza w oponach, ponieważ za niskie spowoduje zwiększone spalanie paliw, a do tego szybsze zużycie opon. Ważne jest także wymienianie opon, na te o zmniejszonych oporach toczenia, a także unikanie szerszych kół, o większej średnicy.

Należy pamiętać, żeby wymieniać olej napędowy regularnie, ponieważ już zużyty może zwiększyć zużycie paliwa o nawet 3%. Co więcej, ważne jest też wymienianie filtra powietrza na bieżąco, ponieważ on również wpływa na grubość portfela właściciela pojazdu.

Kilogramy, Petropol

Dodatkowe halogeny na dachu, bagażnik z nartami czy rowerami są elementami, które zwiększają opór powietrza, a także jednocześnie zużycie paliwa. Co więcej, warto wyjąć niepotrzebne, a przede wszystkim ciężkie rzeczy z bagażnika, to zawsze kilka kilo mniej, które nie tylko zmniejszą zużycie paliwa, ale także dodatkowo zwiększą bezpieczeństwo podczas jazdy.

Ciekawe tricki

Do interesujących rozwiązań należy też zmienianie biegów w odpowiednim momencie oraz co ważne- unikanie wciskania gazu do oporu. Także podczas dłuższych postojów- na przykład  na przejeździe kolejowym czy czekając na kogoś, warto po prostu wyłączyć silnik samochodu.

Comments are closed.