Gumowa poduszka do siedzenia

Dziza Styczeń 25, 2017 Możliwość komentowania Gumowa poduszka do siedzenia została wyłączona

Gumowa poduszka do siedzenia

Nieprawidłowe siedzenie może przynieść nam wiele kłopotów zdrowotnych. Problemy z kręgosłupem, wzrokiem, sercem, układem krążenia, swobodnym przepływem krwi w okolicach stóp, zaburzenia układu trawiennego, bóle głowy, problemy z oddychaniem, czy zaniżona koncentracja. To przykłady skutków jakie może przynieść nieprawidłowa pozycja w czasie siedzenia. Nie bez kozery więc mówi się, że siedzący tryb życia, to jedna z chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Niestety dziś na problemy z kręgosłupem skarżą się coraz młodsi pacjenci, dlatego w odpowiedzi na ten problem na rynku pojawiła się gumowa poduszka do siedzenia.

Gumowa poduszka do siedzenia – czym jest i jak działa?

Zadaniem gumowej poduszki do siedzenia jest przede wszystkim maksymalne odciążenie pleców. Dzięki temu zachowujemy prawidłową sylwetkę w czasie siedzenia. Jak już wyżej zostało wspomniane tego typu poduszki przeznaczone są do osób prowadzących siedzący tryb pracy. Gumowe poduszki do siedzenia poprawiają naszą równowagę, oraz koordynacje ruchową. Ponadto zapewniają masaż, dzięki czemu siedzi nam się wygodnie. Gumowe poduszki do siedzenia poprawiają kontrolę ciężaru ciała na przykład w czasie oparcia, lub przekładania z nogi na nogę, gdzie często takie ułożenia ciała są szkodliwe dla naszej sylwetki.

Dodatkowymi zaletami gumowych poduszek do siedzenia jest ech estetyka, oraz fakt, że z powodzeniem można korzystać z nich zarówno w pracy, jak i w domu.

Kiedy gumowa poduszka do siedzenia może pomóc?

Gumowa poduszka do siedzenia może służyć zarówno jako element profilaktyki, jak i dodatkową formę rehabilitacji. W związku z tym pomaga zwalczać różnego rodzaju bóle i sztywności kręgosłupa. Pomaga między innymi w przypadku dyskopatii lędźwiowej, chorobom zwyrodnieniowym kręgosłupa, czy wypuklinie dysków, Ponadto z tego typu poduszek powinny korzystać osoby cierpiące na różnego rodzaju wady postawy, w tym skoliozę, pogłębioną lordozę, czy w przypadku tak zwanych okrągłych pleców. Osoby pracujące fizycznie również powinny kupić tego typu poduszkę, gdyż zapobiega ona bólom przeciążeniowym każdego z odcinków kręgosłupa.

W związku z tym dla kogo one są?

W przypadku gumowych poduszek do siedzenia skorzystają przede wszystkim osoby prowadzące siedzący tryb pracy, w tym osoby spędzające dużą ilość czasu przed komputerem, czy za kierownicą samochodu. Tego typu poduszki cieszą się również ogromnym zaufaniem wśród trenujących fitness, oraz sportowców, gdzie tego typu poduszki zapobiegają kontuzjom stawów.

Zobacz również: http://www.sissel.com.pl/sissel-sitfit-plus.html

Comments are closed.