Fitness czy siłownia?

Contentwriter Sierpień 3, 2016 1

dieta

Ćwiczyć można na różne sposoby. Ważne jest to, aby ćwiczenia przynosiły nam oczekiwane rezultaty, aby sprawiały nam radość. Jednymi z bardziej popularnych form aktywności fizycznej jest obecnie fitness. Jest to forma ćwiczeń, która przeznaczona jest dla każdego, a więc nie tylko dla kobiet. Można w tym miejscu zapytać o to czy lepszym wyborem dla nas będzie wzięcie udziału w zajęciach fitness, czy też może pójście na siłownię?

Siłownia czy fitness?

Nie można oczywiście w sposób jednoznaczny odpowiedzieć na tak zadane pytanie, ale na pewno można wskazać na fitness, jako formę ćwiczeń pozwalającą uzyskać znacznie więcej, pozwala zwiększyć ogólną wydolność ludzkiego organizmu, pozwala zwiększyć siłę, wytrzymałość. Czy zatem siłownia powinna pójść w zapomnienie? Zupełnie nie. Siłownia jest bardzo dobrym miejscem, jeśli pracujemy nad zwiększeniem masy naszych mięśni, jeśli pracujemy nad pracą nad rzeźbą naszych mięśni. Bez wątpienia, więc każda forma ćwiczeń może być dobra, każda forma ćwiczeń może nam dać wiele dobrego, a powinniśmy wybierać to, co nam pasuje.

Przede wszystkim dieta

Niezależnie od tego na którą alternatywę padnie nasz wybór – na fitness czy na siłownię, nie należy zapominać o diecie. W wielu przypadkach sama dieta jest bardziej istotna niż forma przyjętej aktywności fizycznej. Warto zmianę swojego życia na bardziej aktywne i zdrowe zacząć właśnie od kuchni. Niekiedy wystarczy niewielka zmiana aby poczynić znaczne postępy. Jeśli nie wiesz od czego zacząć, wówczas zacznij od wyeliminowania słodkich napojów ze swojego codziennego jadłospisu. Już to powinno coś pomóc!

Polecamy artykuł o tym, czy warto stosować suplementy w diecie.

One Comment »

  1. Hosting Italia Lipiec 2, 2016 at 12:31 pm -

    Podejmujac trening na silowni, powodujemy zwiekszanie poziomu suchej masy miesniowej . W rezultacie przenosi sie to na spalanie wiekszej ilosci kalorii w ciagu dnia, dla podtrzymania samych tylko funkcji zyciowych organizmu. Uczeszczajac do klubu fitness, nie kazdy zdaje sobie sprawe z procesu wzmacniania czy budowania miesni i dlugoterminowych efekt w.