Fitness, czy siłownia – co wybrać?

Dziza Grudzień 5, 2016 Możliwość komentowania Fitness, czy siłownia – co wybrać? została wyłączona

Fitness, czy siłownia – co wybrać?

Chcemy mieć szczupłą sylwetkę, płaski brzuch, czy idealnie umięśnione ciało. W innym wypadku możemy sobie postanowić „wreszcie czas się ruszyć z kanapy”. Pytanie na co się zdecydować – fitness, czy siłownia? Jak się okazuje wielu początkujących ćwiczących ma ten dylemat. Postanowiliśmy więc spróbować rozwiać wątpliwości.

Co daje siłownia?

Siłowania pozwala nam przede wszystkim na rozwój mięśni, w tym zwiększoną jej masę. W tym wypadku należy pamiętać jednak o tym, by ćwiczenia wykonywać w rozsądnych proporcjach ustalonych przez trenera personalnego. W przypadku samego repertuaru ćwiczeń najczęściej mamy do czynienia z podnoszeniem określonych ciężarów, gdzie ich waga dostosowana jest do naszych możliwości.

Co daje fitness?

Fitness ma na celu przede wszystkim ogólny rozwój kondycji fizycznej. Zatem już na wstępie sam pakiet ćwiczeń staje się bardziej urozmaicony. Mamy tu do wyboru nie tylko treningi z ciężarkami, ale i na przykład gumowymi piłkami. Większość ćwiczeń opartych jest na konkretnych sekwencjach ruchowych, gdzie większość z nich zawiera sporą ilość elementów choreograficznych, dlatego wiele treningów przeprowadza się do określonej muzyki.

A zatem?

Zanim podejmiesz kluczową decyzje „siłownia, czy fitness” musisz odpowiedzieć sobie na pytanie „dlaczego chce trenować”. Jeśli jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę z trenowaniem, lub nie trenowałeś przez dłuższy okres czasu, to lepszym rozwiązaniem może okazać się fitness. Należy pamiętać, że początku każdych treningów bywają bolesne. Warto więc zadbać o to, aby nie przytrafiły nam się kontuzje, czy urazy, a o to możemy zadbać, jeśli nie przeciążymy organizmu – o ten problem zdecydowanie łatwiej w przypadku treningu na siłowni.

Rozgrzewka

A skoro o kontuzjach mowa, to aby dodatkowo jej zapobiec nie zapominaj o rozgrzewce, która powinna trwać około 15 minut. Może składać się na przykład z sekwencji określonych podskoków, przysiadów, krótkiej przebieżki, czy wymachów rękoma.

http://sissel.com.pl/category/zdrowe-spanie-poduszki-ortopedyczne

Comments are closed.