FBW trening

bartekm Kwiecień 19, 2016 Możliwość komentowania FBW trening została wyłączona

fbw

Mówiąc o sposobach na trening fizyczny, możemy wskazywać na bardzo różne sposoby. Obecnie wiele osób stawia na wyczerpujący trening crossfit, ale wiele osób stawia na coś innego i jak najbardziej również skutecznego. Mowa mianowicie o treningu full body workout, znanym pod skrótem fbw. Na czym polega trening full body workout? To trening na siłowni, poprzez który możemy ćwiczyć wszystkie partie mięśniowe podczas jednej sesji treningowej.

Efektywny trening

Z jednej strony możemy, zatem mówić o dużej efektywności, o równomiernym trenowaniu całego ciała, wszystkich mięśni, a z drugiej strony możemy wskazać także na inną bardzo ważną zaletę tego rodzaju treningu. Chodzi mianowicie o to, że trening full body workout nikomu na pewno się nie znudzi, że mamy tutaj do czynienia z bardzo dużym urozmaiceniem. Być może ktoś powie, że to mało istotne, a jednak dla wielu osób jak najbardziej może to być ważnym aspektem, dzięki któremu zdecydują się na taką właśnie formę trenowania. My w tym miejscu chcemy wskazać na jeszcze jeden bardzo ważny aspekt stosowania treningu full body workout. Chodzi mianowicie o to, aby ów trening miał bardzo dobrze stworzony plan. Bez odpowiedniego planu trudno nam będzie zrealizować wszystkie założenia full body workout, trudno nam będzie zapamiętać wszystkie ćwiczenia wraz z zalecaną ilością powtórzeń, czasem na przerwy, ilością ćwiczeń w poszczególnych sesjach.

Plan dla każdego

Warto swój plan treningowy full body workout układać w konsultacji z profesjonalnym trenerem personalnym, gdyż to pozwoli nam mieć tę pewność, że nasz plan treningowy, a tym samym nasz trening spełniać będzie wszelkie kryteria pozwalające nazwać go faktycznie treningiem full body workout. Na pewno nie jest to łatwy sposób na trenowanie własnego ciała, ale za to jest to bardzo skuteczny sposób na to, aby móc oglądać efekty swojego treningu. Cel? Jest jeden zasadniczy. Osiągnięcie lepszej kondycji swojego ciała, osiągnięcie lepszej sprawności całego swojego ciała. Nie chodzi tutaj, bowiem o wybrane partie mięśni, ale o to, aby wyćwiczyć całe swoje ciało.

Comments are closed.