Epilepsja i jej leczenie

Aneta R. Maj 23, 2019 Możliwość komentowania Epilepsja i jej leczenie została wyłączona

Epilepsja, czyli padaczka, to choroba, która może nam się kojarzyć z napadami drgawek, utratą przytomności. Ta choroba przeraża, aczkolwiek wynika to często z braku odpowiedniej wiedzy na jej temat. Padaczka to choroba, która ma około 70 różnych typów, różnych odmian. W wielu przypadkach przebieg choroby nie jest związany z powszechnie znanymi napadami padaczki. Wielu osobom udaje się zatem żyć z tą chorobą zupełnie normalnie, funkcjonować w społeczeństwie bez większych zakłóceń.

Czym zatem jest padaczka?

To choroba typowo neurologiczna. Pewne grupy neuronów w ludzkim mózgu, ich normalna, prawidłowa praca zostaje zakłócona. Z uwagi na to, że dzisiaj wciąż nie jest łatwo ją zdiagnozować, a tym bardziej leczyć, budzi ona spore obawy. Padaczka jest jednak wyleczalna – w dużej mierze, w wielu przypadkach, pod warunkiem, że zostanie ona właściwie zdiagnozowana. Z padaczką związane są napady drgawek, aczkolwiek nie jest to jedyny objaw, jaki należy przypisać owej chorobie. Do innych znamiennych symptomów, można bowiem zaliczyć także sinienie ciała, wyprężenie ciała czy też bezwiedne oddawanie moczu.

W sytuacjach, gdy owe objawy pojawiają się dosyć często można mówić o dosyć sporym zagrożeniu życia. Padaczka powinna i może być leczona. Osoba, która ma owe napady, powinna być pod stałą kontrolą poradni neurologicznej. Padaczka w pewnym zakresie przypadków może być całkowicie wyleczalna, a napady mogą po pewnym czasie całkowicie ustąpić. Jednakże nie w każdym przypadku jest to możliwe.

Comments are closed.