Edukacja przez zabawę

ada7 Kwiecień 20, 2016 Możliwość komentowania Edukacja przez zabawę została wyłączona

edukacja i nauka

PUZZLE pochodzą z XVIII w. Mimo upływu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Oczywiście nowoczesne puzzle zaskakują bogactwem obrazów oraz najwyższą jakością części. W sprzedaży dostępne są puzzle przeznaczone dla odbiorców w każdym wieku – zaczynając od najmłodszych dzieci a kończąc na bardzo rozbudowanych puzzlach dla dorosłych. Puzzle wspomagają i stymulują kojarzenie faktów – są zalecane w rozwoju dziecka oraz stanowią „trening” intelektualny dla dorosłych.

W ofercie popularnego polskiego producenta puzzli, którym niewątpliwie jest firma TREFL dużą grupę asortymentową stanowią puzzle przeznaczone dla dzieci. PUZZLE te cechuje ilość części w zakresie 20 do 100 oraz nadruk obrazów Disney’a i innych aktualnych przebojów filmowych dla maluchów. Puzzle dedykowane są zarówno dla chłopców jak i dziewczynek i gwarantują doskonałą rozrywkę. Puzzle dla starszych odbiorców posiadają od 100 do 2000 części. Puzzle są trudne i wymagają koncentracji, za to efekt jest widowiskowy, a ułożenie puzzli daje dużo radości.

Na rynku dostępnych jest wiele zabawek edukacyjnych przeznaczonych dla maluchów. Na uwagę zasługują zwłaszcza zabawki Dumel Discovery. Są one ciekawe, wykonane z wysokiej jakości komponentów, bezpieczne i ładne. W serii Dumel Discovery wyróżnić można zabawki dla najmłodszych dzieci, jak i zabawki bardziej skomplikowane i wymagające kierowane dla dzieci starszych.

Carcassonne – nietypowa grą planszowa w której plansza budowana jest dynamicznie. Gracze dokładają kawałki terenu budując z nich miasta, klasztory, drogi i pola i umieszczają na nich jednego ze swoich poddanych. Miejsce umieszczenia go ma istotne znaczenie dla rozgrywki. Gra ma proste zasady, a jednocześnie jest niesamowicie grywalna. Carcassonne to jedna z najlepszych wielopokoleniowych gier rodzinnych.

Wśród gier planszowych kierowanych dla dzieci wybór jest ogromny i dotyczy gier planszowych i logicznych zaczynając od klasyki (chińczyk; warcaby) poprzez klasyczne gry planszowe w stylu „Kubuś Puchatek – GRZYBOBRANIE” a kończąc na grach z elementami zręcznościowymi, grach MEMORY i wszelkich ich kombinacjach. Planszówki stanowią jeszcze jeden powód, żeby rodzice i dzieci razem spędzali czas. Gry planszowe i logiczne dla dzieci starszych i dorosłych to wspaniała, kształcąca i rozwijająca zabawa.

Comments are closed.