Działanie pokrzywy

Aneta R. Lipiec 1, 2019 Możliwość komentowania Działanie pokrzywy została wyłączona

Pokrzywa to jedno z ziół, jeden z produktów naturalnych, przed którym zasadniczo chcemy się chronić. Wiadomo, że pokrzywa powoduje bolesne poparzenia. Jeśli są one dosyć spore, to faktycznie można mieć dosyć poważny problem. Jeśli owe poparzenia nie są zbyt wielkie, to skończy się tylko i wyłącznie na bólu. Tymczasem pokrzywy nie można traktować tylko i wyłącznie jako rośliny, która powoduje poparzenia. Tak naprawdę mamy do czynienia z czymś, co wykazuje bardzo wiele korzystnych działań dla ludzkiego organizmu, dla jego zdrowia.

Właściwości pokrzywy

Pokrzywa to roślina, która wpływa korzystnie na wiele różnych aspektów zdrowotnych. Między innymi można tutaj wskazać na to, że pokrzywa działa moczopędnie. Tym samym dzięki jej zastosowaniu, dzięki piciu wywaru lub herbatki z pokrzywy możemy mówić o lepszym oczyszczeniu naszej krwi. Pokrzywa wykazuje także działanie przeciwkrwotocznie. Wszystko przez to, że mamy w niej zawarte garbniki oraz bardzo sporą ilość witaminy K. Dzięki temu jeśli mamy do czynienia z drobnymi krwawieniami z przewodu pokarmowego, to wówczas herbatka z pokrzywy może okazać się bardzo korzystnym rozwiązaniem.

Z uwagi na fakt, że pokrzywa pobudza w trzustce funkcję wydzielniczą, to tym samym może wspomagać obniżenie poziomu cukru we krwi człowieka. Oczywiście nie należy się narażać na poparzenie liśćmi pokrzywy, gdyż nie jest to przyjemne. Niemniej jednak jeśli chodzi o zwyczaj picia herbatki z pokrzywy, to jak najbardziej jest on związany z bardzo wieloma korzyściami dla zdrowia.

Comments are closed.