Doskonała praca mózgu

Dziza Luty 27, 2017 Możliwość komentowania Doskonała praca mózgu została wyłączona

Doskonała praca mózgu

Praca naszego mózgu może być bardzo zróżnicowana. Na pewno wraz z upływem lat możemy mówić o pogorszeniu jakości pamięci, koncentracji, możliwości skupienia się i innych aspektów związanych z pracą naszego mózgu, ale tak naprawdę nie chodzi tylko i wyłącznie o ów upływ lat. Mając lat niewiele możemy również mówić o znacznym pogorszeniu się jakości pracy owego mózgu, o gorszej pamięci, o gorszej koncentracji. My w tym miejscu chcemy wskazać na te elementy, które mogą przyczynić się do znacznego poprawienia jakości pracy naszego mózgu, do niemalże doskonałej pracy naszego mózgu. O jakie elementy chodzi? Przede wszystkim chodzi nam o naszą dietę. To, co spożywamy każdego dnia, ma bardzo duży wpływ na nasz umysł.

Co na koncentrację?

Orzechy, warzywa, owoce, jagody goji to produkty, które mogą nam pomóc utrzymać wysoki poziom koncentracji, a z drugiej strony możemy wskazać na alkohol czy też na różną żywność przetworzoną, która znowu obniża sprawność mózgu. Bez wątpienia ważnym elementem będzie także nasz sen, odpowiednia ilość snu zapewniająca właściwą regenerację całego ciała, a zwłaszcza naszego mózgu. Nie możemy nie wspomnieć także o aktywności fizycznej na świeżym powietrzu i nie tylko, dzięki której możemy mówić o lepszej koncentracji.

Czy możemy na coś jeszcze wskazać? Jak najbardziej tak, gdyż nie możemy również nie wspomnieć o takim elemencie, jakim jest stres, a tego elementu współcześnie mamy aż nadto, w nadmiernych ilościach. Być może trudno będzie go całkiem wyeliminować, ale możemy postarać się, aby było go znacznie mniej.

Doskonała kondycja mózgu

Comments are closed.