Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Dziza Styczeń 20, 2017 Możliwość komentowania Jak dobrać poduszkę ortopedyczną? została wyłączona

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

W ostatnim czasie poduszki ortopedyczne cieszą się ogromnym zaufaniem nie tylko jako dodatkowy element rehabilitacyjny, ale forma profilaktyki. Aby jednak spełniała swoje założenia musi zostać odpowiednio dobrana, warto więc przyjrzeć jej się nieco bliżej.

Poduszka ortopedyczna – co to jest?

Poduszka ortopedyczna powoduje przede wszystkim, że rano budzimy się bez uczucia sztywności i bóli w okolicach kręgosłupa, szyi, czy karku. A wszystko to dzięki temu, że zachowana zostaje naturalna krzywizna kręgosłupa niezależnie od pozycji w której się znajdujemy. O zdrowotnym zastosowaniu poduszki ortopedycznej decyduje przede wszystkim pianka z której jest wykonana.

Rodzaje pianek

Istnieje wiele rodzajów pianek, wśród tych najbardziej popularnych jednak można wyróżnić. Piankę poliuretanową, która skierowana jest głownie do osób decydujących się na zakup poduszki ortopedycznej w ramach profilaktyki. W przypadku tego typu pianki należy docenić przede wszystkim jej wentylacje. Inne zastosowanie ma z kolei pianka termoplastyczna z której powinny skorzystać osoby mające problemy ze schorzeniami kręgosłupa, w tym odczuwające dyskomfort w okolicach szyi, czy karku. Pianka termoplastyczna zapewnia pełne podparcie głowy z równomiernym rozłożeniem sił nacisku na poduszkę. Doskonale reaguje również na temperaturę ciała, dopasowuje się do pozycji w czasie snu.

Na co zwracać uwagę przed jej kupnem?

Wzrost i waga, to podstawowe parametry. Istotna jest również szerokość barków mierzona od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Sam rodzaj poduszek dobierany jest jednak do pozycji w której śpisz.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

W związku z tym jeśli zasypiasz na boku (niezależnie na którym), to najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie poduszka w kształcie wałka. Śpiąc na brzuchu, najlepszym wyborem będzie dla Ciebie poduszka w kształcie gwiazdy. Z kolei dla śpiących na plecach najlepszą propozycja jest poduszka niska, miękka, z lekkim wyprofilowaniem na środku.

Polecamy również lekturę tego poradnika: http://www.e-poduszki.pl/jak-dobrac-poduszke-ortopedyczna-do-spania-r70

Comments are closed.