Dlaczego warto ubezpieczać samochód?

Kewas Kwiecień 10, 2017 Możliwość komentowania Dlaczego warto ubezpieczać samochód? została wyłączona

Zabezpieczanie mebli na czas transportu

Wypadki niestety chodzą po ludziach, i warto mieć to na uwadze kupując auto. Pamiętajmy, że kupno samochodu to nie jedyny wydatek – jest ich całkiem sporo, a najważniejsze to na przykład paliwo oraz ubezpieczenie. Choć ubezpieczenie nie jest akurat największym kosztem utrzymania pojazdu, to jednak wielu kierowców zapomina lub celowo nie opłaca go – co jest dla nich wyjątkowo niekorzystne. Przede wszystkim – brak ubezpieczenia może skutkować karą pieniężną przy najbliższej kontroli drogowej, a także – brakiem ubezpieczenia auta na wypadek stłuczki.

Korzyści wynikające z aktualnego ubezpieczenia

Na szczęście większość kierowców ma aktualne ubezpieczenie, dlatego nie musi obawiać się negatywnych konsekwencji wypadków drogowych – oczywiście tych bez skutków śmiertelnych i obrażeń kierowcy ani pasażerów. Gdy jednak przytrafi się coś takiego zawsze możemy liczyć na firmy oferujące pomoc drogową będzie ona dostępna dla nas dwadzieścia cztery godziny na dobę. Wystarczy tylko zadzwonić, a w ciągu kilkunastu minut zjawi się specjalny samochód do holowania lub laweta, dzięki którym będzie można odstawić nasze uszkodzone auto na parking lub do mechanika.

Ubezpieczenie jest w tym przypadku bardzo istotne, ponieważ osoby ubezpieczone mogą zgłosić się do wyznaczonej firmy oferującej usługi pomocy drogowej i tam zgłosić potrzebę holowania pojazdu. Usługa ta zostanie wykonana nieodpłatnie dla właściciela pojazdu, o ile jest on ubezpieczony na tego rodzaju sytuacje. Wypadek na drodze z dala od domu to nic przyjemnego – dlatego warto mieć w aucie w schowku numer telefonu wybranej firmy, bo nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać pomoc drogowa.

Comments are closed.