Dlaczego warto jeździć na rowerze?

Aneta R. Maj 7, 2019 Możliwość komentowania Dlaczego warto jeździć na rowerze? została wyłączona

Jazda na rowerze to zasadniczo bardzo duża przyjemność. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że jest inaczej, aczkolwiek korzyści płynących z jazdy na rowerze możemy odczuć bardzo wiele. Przede wszystkim daje nam to lepszą kondycję, wytrzymałość. Jazda na rowerze to lepsze dotlenienie organizmu, związane z ruchem na świeżym powietrzu. Istotnym elementem jest fakt, że podczas jazdy na rowerze nie mamy do czynienia z nadmiernym obciążeniem ludzkich stawów.

Rower a zdrowie

Mowa przede wszystkim o stawie skokowym czy też o stawach kolanowych. Podczas jazdy na rowerze nie cierpi nasz kręgosłup, aczkolwiek w odniesieniu do tego aspektu jest jedno małe ale. Chodzi mianowicie o to, że bardzo ważnym aspektem jest właściwe dopasowanie ramy roweru, wysokości, kształtu kierownicy oraz wysokości siodełka. W przeciwnym przypadku możemy mieć do czynienia nie tylko z brakiem komfortu jazdy, ale również z nadmiernym obciążeniem kręgosłupa. Tym samym taka jazda na rowerze nie będzie się wiązała z żadnymi korzyściami dla zdrowia, a przynajmniej nie w kontekście kręgosłupa. Jazda na rowerze daje nam wiele korzyści, ale istotne jest to, aby regularnie sięgać po ów jednoślad.

Poza korzyściami zdrowotnymi, istnieje tutaj również aspekt ekologii oraz pewnej praktyczności. W zatłoczonym samochodami mieście, o wiele łatwiej jest bowiem poruszać się właśnie rowerem, o wiele łatwiej i szybciej można dotrzeć do wielu różnych miejsc. Tym samym warto jest pomyśleć o tych korzyściach i zdecydować się przesiąść z samochodu na rower.

Comments are closed.