Darmowe szablony stron www

Dziza Czerwiec 20, 2015 Możliwość komentowania Darmowe szablony stron www została wyłączona

webdesign

Gotowe szablony stron www znacznie ułatwiają pracę nad własną stroną. Decydując się na gotowe szablony dostępne w internecie za darmo lub za pewną opłatą należy pamiętać o licencji, by nie być posądzonym o kradzież pracy. Jeśli szablon jest darmowy, wówczas podczas ściągania zazwyczaj otrzymuje się licencję na jego użytkowanie, jeśli kupujemy szablon, pamiętajmy by o ów dokument poprosić autora pracy.

Darmowe szablony na strony www to spore ułatwienie zadania. Wybieramy pasujący nam wzór i pobieramy szablon na swój dysk. Pamiętajmy, by wszystkie elementy szablonu były funkcjonalne, a nawigacja intuicyjna dzięki prostemu menu. Nie ma nic gorszego, jak szukanie odpowiedniego przycisku, by wejść na podstronę. Najmodniejsza obecnie kolorystyka na strony www to czerń. Mam nadzieję, że moda na ciemne tło i jasne litery szybko minie, gdyż jest to niestety najgorszy wybór kolorów. Oczy męczą się zdecydowanie najszybciej przy tego rodzaju ciemnej stronie. Z czasem zwyczajnie razi oczy.

Może i wygląda efektownie, szczególnie w połączeniu z innymi kolorami (czerwienią, żółcią), ale jest po prostu męcząca dla odbiorcy. Odradzam. Stonowane kolory na strony www, choć wydają się mniej atrakcyjne, mniej rzucające się w oczy są w praktyce lepiej przyjmowane przez internautów. Wygląd strony jest najważniejszy. Nie ma co się łudzić. Liczy się pierwsze wrażenie odwiedzającego. Jeśli kolorystyka, rozkład grafiki, przeładowanie reklamami nie sprawią pozytywnego wrażenia, internauta szybko ucieknie i najprawdopodobniej nie wróci, poszuka innego o podobnej tematyce lecz milszego dla oka.

Comments are closed.