Czym jest kreatyna?

Dziza Maj 31, 2016 Możliwość komentowania Czym jest kreatyna? została wyłączona

kreatyna atp

Kreatyna to związek chemiczny i takie pojęcie jest jak najbardziej prawidłowe. Oczywiście my powiemy, że to jeden z bardziej cenionych suplementów diety przeznaczonych dla sportowców, aczkolwiek powiedzenie, iż kreatyna jest związkiem chemicznym bliższe jest sedna, bliższe jest prawdy. W stanie naturalnym kreatyna jest wytwarzana w ludzkiej wątrobie, aczkolwiek z punktu widzenia osób trenujących, osób uczęszczających na siłownię, należy zauważyć, że ilość kreatyny wytwarzanej w wątrobie nie jest wystarczająca, a zatem należy się posiłkować odpowiednim suplementem diety.

Czym jest kreatyna?

Kreatyna jest związkiem chemicznym, w którego składzie możemy wyróżnić trzy bardzo ważne aminokwasy. Są to: metionina, glicyna oraz arginina. To właśnie owe aminokwasy sprawiają, że tak chętnie sięgamy po kreatynę, że stawiamy właśnie na ten, a nie na inny suplement diety dla sportowców. Aby móc mówić o pozytywnym wpływie kreatyny na ludzkie ciało, aby móc mówić o wpływie na efekty treningu, na przyrost masy mięśniowej, musimy wskazać na to, iż kreatyna dostając się do krwiobiegu łączy się w nim z fosforanem. W ten właśnie sposób otrzymujemy substancję, która zwana jest fosfokreatyną. Owa fosfokreatyna dostaje się do ludzkich mięśni, ulega w nich rozkładowi, a finalnym tego efektem jest ATP.

ATP w kreatynie

Nie chodzi nam bynajmniej o skrót oznaczający męski ranking tenisistów, ale o energię. Dzięki jej obecności możemy przecież trenować, możemy stawiać sobie coraz to nowe i coraz bardziej ambitniejsze cele sportowe. Bez obecności kreatyny nasz organizm nie jest w stanie wygenerować energii, a tym samym po prostu nie jesteśmy w stanie ani trenować, ani też normalnie, zdrowo funkcjonować. Suplementy diety zwane kreatyną nie bez powodu, zatem stanowią grupę produktów bardzo nam przydatnych, bardzo pozytywnie wpływających na osiągnięcia fizyczne. Nie dziwi, zatem to, iż najlepsi sportowcy sięgają po to, co jest po prostu sprawdzone, jako produkt bardzo skutecznie wspomagający trening i zwiększający możliwości treningowe amatorów jak również zawodowców.

Polecamy: https://sklep.kfd.pl/blog/9_Co-musisz-wiedziec-o-kreatynie

Comments are closed.