Czym jest AAKG?

bartekm Maj 16, 2016 Możliwość komentowania Czym jest AAKG? została wyłączona

odżywki na masęRynek suplementów diety dla sportowców jest obecnie bardzo mocno rozbudowany. Mamy na nim obecnych bardzo wiele produktów, w tym między innymi również dostępny jest suplement o nazwie AAKG. De facto sama nazwa może nam niewiele mówić, aczkolwiek już rozwiewamy wszelkie wątpliwości na tenże temat. AAKG to nic innego jak Alfa-Ketoglutaran L-argininy. Nazwa trochę skomplikowana, aczkolwiek na pewno nie jest to nic nieosiągalnego, coś bardzo skomplikowanego. AAKG to produkt stanowiący booster azotu.

Dlaczego warto stosować?

Dzięki jego stosowaniu możemy mówić o zwiększeniu poziomu tlenku azotu w naszych mięśniach, możemy mówić o zwiększeniu światła naszych naczyń krwionośnych, możemy mówić o lepszym ukrwieniu, a tym samym możemy mówić o znacząco większych możliwościach treningowych. Nie jest to jednak nic dziwnego, wszak każdy suplement diety w jakimś stopniu powinien powodować zwiększenie możliwości treningowych i efektów treningowych. Ponadto mówiąc o działaniach AAKG należy także wskazać na to, że bierze on udział w procesach syntezy cGMP. Tenże element wraz z ATP ma bardzo duże znaczenie podczas procesu skurczu mięśni, a poza tym również wpływa na działania anaboliczne, a więc prościej mówiąc, przyczynia się do zwiększenia naszej tkanki mięśniowej.

Jak działa AAKG?

AAKG działa także w taki sposób, iż wspiera naszą wątrobę, iż wpływa na zwiększenie poziomu hormonu w naszej krwi jak również można o nim mówić jako o bardzo istotnym prekursorze dla kreatyny. W porównaniu ze zwykłą L-argininą, AAKG jest bardziej odporne na działanie kwaśnego środowiska, z jakim mamy do czynienia w naszym żołądku. Tym samym możemy mieć te przekonanie, że korzystając właśnie z tego produktu, przyjmując AAKG, trafiamy w sedno. W porównaniu ze zwykłą L-argininą, na pewno możemy mówić o znacznie większych korzyściach. AAKG jest produktem stosowanym przez sportowców zawodowych jak również przez amatorów, przez osoby trenujące rekreacyjnie, chcących poprawić swoje parametry fizyczne, chcące zwiększyć swoją masę mięśniową, chcących poprawić jakość masy mięśniowej.

Comments are closed.