Czy warto kupić doniczki plastikowe?

Dziza Grudzień 8, 2017 Możliwość komentowania Czy warto kupić doniczki plastikowe? została wyłączona

Czy warto kupić doniczki plastikowe?

Przed zakupem doniczki warto zastanowić się, czego oczekujemy od danego produktu oraz jaką roślinę, będziemy w niej hodować. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na to, gdzie dana donica będzie stać, ponieważ nie każda nadaje się do ciepłych, lub zimnych pomieszczeń.

Zalety

Tanie, łatwe w utrzymaniu i bardzo lekkie. Dzięki szczelnym ściankom dłużej utrzymują wilgoć, można je też po dokładnym umyciu, użyć do innej rośliny. Na rynku możemy spotkać sporą ilość doniczek plastikowych o różnych kształtach, wzorach, a także kolorach tak, aby każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla swojego mieszkania. Do wyboru mamy także różnorodne faktury, które, co ciekawe, podążają za modowymi trendami. Więc jeśli chcemy, aby nasze mieszkanie miało modne dodatki, wystarczy, sięgnąć po plastikową doniczkę, która aktualnie jest na czasie.

Wady

Na doniczki plastikowe trzeba bardzo uważać, ponieważ łatwo je uszkodzić. To w sumie jedyna wada, ponieważ ze względu na swoją cenę i wybór, jaki mamy w sklepach zepsutą donicę szybko, możemy zastąpić nową. Zdarza się, że doniczka nie ma na spodzie zrobionych odpływów wody i wtedy samemu trzeba przebić dno, aby nadmiar zbierał się na podstawku.

Czy warto?

Warto, ale trzeba pamiętać o roślinie, którą chcemy posadzić, ponieważ to czy dobierzemy odpowiednią doniczkę, wpłynie na rozwój naszej zieleninki. Obecnie na rynku doniczek plastikowych jest najwięcej i spokojnie można znaleźć coś, co będzie odpowiednie dla kwiatu, ale również zostanie piękną ozdobą naszych mieszkań, lub balkonów. Ze względu na tak obszerną ofertę doniczek i roślin, możemy stworzyć wspaniałe kompozycje, które będą cieszyć oko nasze oraz naszych gości.

Comments are closed.