Czy liczą się tylko doznania zmysłowe?

Aneta R. Sierpień 18, 2017 Możliwość komentowania Czy liczą się tylko doznania zmysłowe? została wyłączona

Zasadniczo jeśli mówimy o seksie, to większość z nas ma na myśli pewne bardzo pozytywne doznania zmysłowe, większość z nas ma na myśli przyjemność. Można jak najbardziej mówić także o sposobie na prokreację, ale my w tym miejscu będziemy chcieli w sposób szczególny przyjrzeć się owemu seksowi pod kątem jego wpływu na nasze zdrowie, na różne aspekty związane z naszym zdrowiem. Od razu na wstępie zaznaczymy, że brak regularnych stosunków seksualnych nie jest niczym dobrym. Nie będziemy oczywiście wchodzić w te zaułki, dla kogo seks jest przeznaczony, gdyż bardzo dobrze wiemy o tym, że powinien być on odpowiedzialny, powinien być związany tylko z tymi pozytywnymi aspektami, ale będziemy chcieli skupić się na seksie i jego zdrowotnych dla ludzkiego organizmu aspektach.

Seks a samopoczucie

Dzięki temu, że często lądujemy w sypialni, możemy mówić o znaczącej poprawie naszego nastroju, możemy mówić o lepszej kondycji fizycznej, o lepszej kondycji psychicznej, możemy mówić także o usuwaniu następstw stresu, o usuwaniu różnego rodzaju napięć psychicznych. Udany, zdrowy seks ma wpływ nie tylko na tenże wymiar psychiczny, na wymiar związany z doznaniami, ale także na tenże aspekt fizyczny i nie odnosi się tylko do wspomnianej wcześniej poprawionej kondycji fizycznej. Częste stosunki seksualne zwiększają naszą odporność, powodują że możemy mówić o większym dotlenieniu naszego organizmu, o poprawie kondycji naszych włosów, o poprawie kondycji naszej skóry, która staje się tym samym bardziej jędrna, a włosy stają się bardziej lśniące. Dzięki seksowi można mówić o korzyściach w zakresie usuwania żylaków, można mówić o korzyściach dla układu krążenia, a poza tym również w wyniku zwiększonej ilości wydzielanych endorfin, można także mówić o uśmierzaniu uczucia bólu.

Seks z kondycja

Ponadto jeśli mówimy o owych fizycznych korzyściach z seksu, to jak najbardziej należy także wskazać na to, że seks może nam pomóc w skutecznym odchudzaniu. Podczas stosunku angażujemy bowiem wszystkie mięśnie naszego ciała i dlatego też łatwiej jest nam spalić dosyć sporą ilość kalorii. Jak więc widać, mówiąc o seksie, nie możemy ograniczać się tylko i wyłącznie do owej przyjemności, która jest z nim związana, nie możemy poprzestać tylko i wyłącznie na tym wymiarze. Zdrowy seks to bardzo wiele korzyści dla całego naszego organizmu, to lepsze zdrowie, to zupełnie inne, lepsze spojrzenie na świat i na otaczającą nas rzeczywistość. Jak już wspomnieliśmy, seks musi wiązać się tylko z tymi pozytywnymi aspektami, nie może być dla nas źródłem żadnych upokorzeń i nieprzyjemnych doznań.

Comments are closed.