Cynamon a odchudzanie

Aneta R. Kwiecień 23, 2019 Możliwość komentowania Cynamon a odchudzanie została wyłączona

Wiosna i lato sprzyjają poszukiwaniom cudownych sposobów na odchudzanie. W aptekach zauważa się wzmożone zainteresowanie środkami powodującymi natychmiastową utratę wagi, jednak trzeba pamiętać, że im więcej w nich środków wzbogacających, tym pewniejszy efekt jo- jo. Warto więc sięgać po naturalne produkty, dzięki którym osiągniemy wymarzone ciało. Jednym z nich jest cynamon, który głównie kojarzony jest z tego, że dodaje aromatu świątecznym potrawom.

Produkty pełne cynamonu

Nie bez przyczyny nasze babcie dodawały go właśnie do świątecznych potraw, gdyż w tym okresie często dochodziło do spożywania nadmiernej ilości pokarmu, a cynamon miał pomóc w walce z kilogramami, którymi groziła świąteczna rozpusta. Cynamon ma przede wszystkim właściwości termo aktywne. Podnosi temperaturę ciała, a co za tym idzie przyspiesza spalanie tłuszczu. Najlepsze efekty osiąga się łącząc cynamon z miodem w proporcach jeden do dwóch. Jest to też świetna mieszanka na przeziębienie. Cynamon sam w sobie jest źródłem błonnika i wspomaga procesy trawienne. Zapobiega również biegunkom i odwodnieniu. Docenią go też osoby mające problemy ze złym cholesterolem i wahaniami cukru we krwi.

Właściwości cynamonu

Cynamon dodaje też witalności i energii, którą można spożytkować na ćwiczenia, co spotęguje tempo utraty wagi i przybliży nas do upragnionej sylwetki. Cynamon zwłaszcza z miodem w połączeniu z ciepłym mlekiem to świetny sposób na walkę z bezsennością, stosowany przez naszych przodków. Nie jest tajemnicą, że aby schudnąć trzeba się wysypiać, więc cynamon i w tej kwestii przychodzi nam z pomocą.

Comments are closed.