Co pyli w październiku?

Aneta R. Październik 17, 2017 Możliwość komentowania Co pyli w październiku? została wyłączona

Zasadniczo jeśli mówimy o alergii, to dotyczy ona miesięcy wiosennych oraz letnich, ale czy aby na pewno tylko? Na pewno nie tylko. Jesień bowiem również jest tym czasem, w którym wiele osób, wielu alergików może mieć kłopoty, może u siebie zauważyć nasilone objawy alergii. W takim razie jak najbardziej zasadnym staje się pytanie o to, co pyli w miesiącu październiku. Chłodne, a przede wszystkim wilgotne dni sprzyjają rozwojowi grzybów mikroskopijnych, a tym samym osoby uczulone na owe grzyby będą musiały zmierzyć się z nasilonymi objawami alergicznymi.

Zarodniki grzybów

Mowa jest konkretnie o grzybach z rodzaju Cladosporium oraz Altenaria. Jeśli chodzi o intensywność oddziaływania zarodników owych grzybów, to na pewno bardzo duże znaczenie ma region kraju, w którym mieszkamy, w którym przebywamy, o którym mówimy. Tym samym alergicy powinni dokładnie wsłuchiwać się w komunikaty dla nich z podziałem na poszczególne regiony naszego kraju. Październik jest miesiącem, w którym mamy do czynienia nie tylko z negatywnym oddziaływaniem na nas grzybów mikroskopijnych. Tutaj jak najbardziej bowiem należy wskazać także na ambrozję, która w tym okresie nadal pyli. Do tego również nie można nie wspomnieć o tak zwane alergii krzyżowej, która bezpośrednio związana jest z innymi roślinami.

Tym samym w miesiącu październiku możemy mieć również do czynienia z występowaniem różnych objawów alergicznych u osób, które są uczulone na bylicę, arnikę, słonecznik czy też na rumianek. Jak więc widać, powodów występowania alergii może być w tym jesiennym miesiącu dosyć sporo, a tym samym mimo, że teoretycznie nic nie kwitnie, liście spadają z drzew i przyroda wydaje się zamierać, alergicy nie będą mieli spokoju.

Stopień nasilenia jesiennych alergii

Oczywiście stopień nasilenia jesiennych alergii nie jest tak duży jak w przypadku pełni sezonu, jak w odniesieniu do lata, do wiosny. Tutaj mamy do czynienia z mniejszym nasileniem, którego jednakże zlekceważyć nie wolno. Poza roślinami, możemy oczywiście mieć do czynienia z różnymi objawami alergicznymi związanymi z uczuleniem na zwierzęcą sierść czy też na roztocza. Tych alergenów tak naprawdę bowiem nie jesteśmy w stanie uniknąć przez cały rok. Najważniejszym elementem w alergii jest więc to, aby w jak największym stopniu ograniczyć możliwość wystąpienia różnych alergicznych objawów. Bardzo ważne będzie dokładne rozpoznanie tego, na co cierpimy i odpowiednie zareagowanie, będzie podjęcie odpowiedniego leczenia, które ma bardzo duże szanse powodzenia jeżeli zastosujemy się do wszelkich zaleceń lekarskich.

Comments are closed.