Cięcie metali

alinka Luty 6, 2017 Możliwość komentowania Cięcie metali została wyłączona

cnc

W dzisiejszym świecie można zmieniać kształt praktycznie każdej rzeczy czy przedmiotu. Nie ma znaczenia, czy jest to tylko plastelina podatna na modelowanie czy wielkie połacie metalowych części. Dzięki dzisiejszej technologii z każdego elementu można w łatwy i prosty sposób stworzyć inne kształty, wymiary, które tylko będą potrzebne.

Cięcie metali, cięcie stali

Cięcie laserem, jest jednym z najpopularniejszych sposobów cięcia metali. Ma niezwykle dużo zalet, ponieważ jest bezkontaktowe, a także selektywne – można poddawać obróbce wybrane elementy materiału, które laser precyzyjnie przytnie do wymaganych kształtów. Cięcie laserem zapewnia także znaczną oszczędność surowca- przy tej metodzie pozostaje jedynie mały odpad materiału oraz szybkość -sprawnie może być wykonane nawet tworzenie bardzo skomplikowanych elementów. Jakość cięcia laserem jest niezwykle wysoka, nie występują zadrapania ciętego materiału co jest z pewnością ważną informacją.

Obróbka skrawaniem

Ten rodzaj obróbki metali polega na zdejmowaniu, ścinaniu niewielkich części obrabianego materiału, który nazywa się wiórami. Obróbka skrawaniem umożliwia perfekcyjnie i bardzo dokładnie spełnić wymagania najtrudniejszych nawet klientów. Obróbka mechaniczna-czyli obróbka skrawaniem stosowana jest między innymi w automatyce, elektronice,lotnictwie, motoryzacji czy medycynie. Jednak nawet drobne, używanie codziennie małe przedmioty gospodarstwa domowego jak na przykład noże, także uzyskiwane są w procesie obróbki skrawaniem.

Comments are closed.